Anasayfa TEKNİK ANALİZ ALTCOİN Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS Teknik Analizi (1 Mayıs)

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS Teknik Analizi (1 Mayıs)

Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS Teknik Analizi (1 Mayıs)
264
0
Kripto piyasaları dibe vurdu ve analistler, şu anki seviyelerden yıl sonuna kadar güçlü bir ralli öngörüyorlar. Fundstrat’ın kurucusu Tom Lee,
Bitcoin’in 2018 sonuna kadar 25.000 doları göreceğine inanırken, bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group, aynı dönemde Ethereum için 2.500 dolarlık bir fiyat hedefi tahmin ediyor.

Kripto sektörü, Wall Street’ten yetenek çekmeye devam ediyor. En son transfer edilen, Goldman’ın eski portföy yöneticisi Steve Lee’dir. 2017 yılında kurulan BlockTower Capital’in hedging fonu BlockTower Capital’a katılmıştır. Şirket aynı zamanda, eski bir Goldman Sachs başkan yardımcısı olan Michael Bucella‘yı, Ocak 2018’de stratejik başkan olarak işe almıştır.

Güne kırmızı mumlar ile uyandık. Acaba kripto paralar geri çekilişleri devam edebilir mi, yoksa daha büyük bir düzeltmeye mi ihtiyaç var?

BTC / USD

Boğalar yükselen kanalın destek hattını 8,900 $ seviyesini başarılı bir şekilde savunursa, 10.000 $ ‘lık bir ralli ve ardından direnç hattına doğru bir hareket olasıdır.

CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN GÖRSELİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN  TIKLAYINIZ

BTC / USD çiftinin 8,900 $’ın altında kırılması halinde, 20 günlük EMA’da destek bulabilir; Bu çizginin altında, negatif olacak ve 8,700 $ seviyesine kayar.
8,700 $ ‘lık seviye bozulduğunda, fiyat 8 bin $’ a düşebileceğinden, stopp-loss’u 8,600 $ ‘a koymayı öneriyoruz.

ETH / USD

Ethereum hızla toparlanıyor. 635 $ seviyesinde güçlü bir destek gördü. Desteği kırılmazsa, bu bir kopmaya yol açabilir ve tekrar 700 $ ‘a yükselebilir.

CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer 635 destek noktasiı kırılırsa 20 günlük EMA olan 600 $ ‘a kayabilir.

BCH / USD

Bitcoin Cash şu anda 1,260 seviyesinde kendine destek bulmuş göruünüyor.

 

CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer, ayılar 1,200 $ seviyesinin altında bir kırılmayı zorlarsa, kripto para birimi $ 1.000 seviyelerine kayabilir.

LTC/USD

CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

Litecoin, son zamanlarda 141 ila 165 dolar arasında bir sıkışıklığa sahip olduğu için sabrımızı test ediyordu.

LTC  143 dolarda kendisine kuvvetli bir destek buldu ve toparlanıyor. 160 $ ​​’ın üzerindeki bir kırılma onu 180 dolar seviyesine doğru çıkarırken, 141 $’ dan aşağı bir düşüş onu yaklaşık 117 $ ‘a kadar geri çekebilir.
Hareketli ortalamaların ve yatay çizginin herhangi bir düşüşte güçlü bir destek sunmasını bekliyoruz, bu yüzden stop-loss’u 140 $’a koymanızı öneriyoruz.

EOS/USD

EOS ile ilgili son zamanlarda çok soruyla muhatap oluyorum. Soruların ana merkezinde Eos trenini yakalamak için bir daha fırsatla karşılaşılıp karşılaşayacakları yönündeydi. Israrla sabırlı olmaları gerektiğini söyledim. Bunca satın alımdan sonra bir düzeltme bekleniyordu. Piyasalar düşmeden EOS düzeltme görmeye başladı ve fiyatı aşağıya doğru salınmaya başladı.

CANLI FİYAT GRAFİĞİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

EOS / USD paritesi 11 Nisan’dan  29 Nisana kadar % 286 artışla 23.0290 $ seviyesine yükseldi.
Böyle muazzam bir yükselişten sonra, bazı kar rezervasyonu bekleniyordu. Düzeltme durumunda destek seviyeleri 16.5090 $ – 14.4950 $  arasıdır, ki bu da son yükselişin yüzde 38,2 ve Fibonacci düzelme seviyeleridir.

Gördüğünüz üzere düşmeyen koin olmaz. Asla kaçanın ardından kovalamayın, yüksekte alırsınız muazzam zarar edersiniz. Fırsatı kaçırıyorum diye üzülmeyin, binlerce koin var. Her gün yeni bir fırsat barındırıyor bu piyasa. Unutmayın bir şey alırken kazanılır, satarken değil.

Warren Buffet şöyle diyor:

“1. Kural: Asla para kaybetme,

2. Kural: Birinci kuralı asla unutma”

Daha fazla insana ulaşmak için yazımızı paylaşır mıydınız?

Esen kalın.

 

Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir