Anasayfa HABER COİN HABER O ülkede Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor!

O ülkede Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor!

O ülkede Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor!
886
0

Bitcoin’i Tamamen Yasaklıyorlar!

Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor!Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor! Bitcoin’i tamamen yasaklayan, bunun sebebi olarak henüz kripto paralara dair hiç bir lisansın verilmemesini, yasal olarak hiç bir şekilde yürütülmemesini, ticaret kuruluşlarında kullanabilmek adına bir lisansa sahip olmadığını öngören Afrikanın güneyinde yer alan Zimbabve ülkesinde tüm bankalar kripto paralardan uzak duracaklarını bildirdiler ve Bitcoin Tamamen Yasaklanıyor!.

Zimbabve Merkez Bankası,Henüz Kripto Paraların hiç bir ticaret kuruluşuna ticaret lisansı verilmediğini ve Kripto para yatırımcılarının yasal olarak korunmadıklarından dolayı ülkede Bitcoin ve Tüm Kripto Paraları Yasakladıklarını açıkladı.

 

Bitcoin Tamamen yasaklanıyor!

Zimbabve Ülkesinin Merkez Bankası Müdürü olan John Mangudya, “Merkez Bankası olarak ülkedeki tüm bankacılık kuruluşlarına kripto paralarla ilgili hiç bir hizmet vermemelerini bildirdik.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Kripto paralar, işlemlerin doğası gereği kara para aklayanlar, haksız kazanç elde edenler ve diğer suç örgütleri tarafından kullanılan ideal bir seçenek haline getirildi, bizlerin buna göz göre izin vermemiz olanaksızdı ve bu yolda kripto paraları ü genelinde yasaklama kararı aldık sözlerini kullandı.”

Bildiğimiz üzere Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları geçtiğimiz yıl hızlı bir şekilde yükselerek büyük bir artış göstermiş ve tüm dünyada duyularak yoğun bir talep görmüştür buda Kripto paraların Popülerliğini arttırmıştır.

2017 nin Sonlarındaki bu rekor artış Dünyanın dört bir yanından yatırımcıların kâr etmek için ellerindeki Kripto Paraları satış yapması sektörün tepetaklak olmasına ve buna karşılık ülkelerin piyasalara sıkı düzenlemeler getirmesine sebep olmuştu. Hatta Dünyanın en büyük kripto para piyasasına sahip olan Çin, ülkedeki tüm yerel kripto para borsalarını kapatma kararı alarak ivedi bir şekilde bunu gerçekleştirmiştir.

Bunun ardından yapılan üst üste spekülasyon Bitcoin ve Diğer Tüm Kripto Paraların hızla düşüşüne sebep olmuş buda dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıları korkutarak ani satışlar yapmalarına sebebiyet göstermiştir.

Dünyanın en büyük Kripto Para piyasasına sahip olan Çin ülkesinin Yerel Kripto Para Borsalarını kapatmasının ardından yapılan spekülasyonlar bunların korkuttuğu yatırımcıların yağmış olduğu ani satışlar Kripto Para Piyasasının daha hızlı düşmesini sağlamıştır.

Geçtiğimiz yıl  20 bin dolara seviyelerine kadar değer artışı gösteren Bitcoin, bugün 8.550 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir