Anasayfa HABER 2018 Sonu Bitcoin Fiyatıyla İlgili İddialı Çıkış

2018 Sonu Bitcoin Fiyatıyla İlgili İddialı Çıkış

2018 Sonu Bitcoin Fiyatıyla İlgili İddialı Çıkış
164
1
BitMEX kurucu ortaklarından biri ve aynı zamanda CEO’su olan Arthur Hayes son yaptığı röportajda 2018 sonunda Bitcoin fiyatıyla ilgili oldukça iddialı bir tahminde bulundu.

Hayes CNBC ‘ye verdiği son röportajda Bitmex ile ilgili bilgi de verdi. Bitmex’in daha çok bireysel yatırımcıya hizmet verdiğini belirten Hayes kendisine sorulan bir soru üzerine Bitcoin fiyatıyla ilgili bir tahmin yapmaktan kendini alıkoyamadı. Bitmex CEO’su verdiği cevapta Bitcoin’in 2018 sonunda 50.000 Dolara kadar çıkacağını tahmine ettiğini söyledi.

Geçmişte Citigroup ve Deutsche Banka’ta emtia brokeri olarak çalışan Hayes Asyalıların kriptopara yatırımı yapma konusunda daha cesur olduğunu bu nedenle Bitmex’i operasyonlarını Hong Kong’da yapmaya karar verdiklerini belirtti. Kripto para ticaretinin Kuzey Asya bölgesinde daha oturmuş olduğunu belirten CEO şöyle söylüyor;

“Asya kripto para sektöründe ağırlık oluşturuyor. Çünkü dijital emtia ticaretine daha alışıklar. Güney Kore yaklaşık 20 yıldır oyun sektörü nedeniyle dijital emtia konusunda oldukça açık ve oturmuş bir pazar. Eğer ditital tabanlı bir para ile karşılarına çıktığınız aman bunu anlıyor ve gemiye daha kolay biniyorlar.”

Wharton School of Business mezunu olan Bitmex CEO’su özellikle kripto para yatırımcılarına tüm dünyada ulaşmak istediklerini belirtiyor. Hayes kripto para borsasının özellikle Bitcoin ile ilişkili ticarete odaklandığını ve yüksek kaldıraç oranlı türevler teklif ettiğini söylüyor.

Bitmex farklı ürünlerle 100X’e kadar kaldıraçlı ticaret yapmaya imkan tanıyor. Monero kontratlarında 25x kaldıraç öneren Bitmex Bitcain Cash, Litecoin ve Ripple vadeli kontratları da sunuyor.

Kurumsal Firmalar Henüz Girmediler

Borsanın gelecek planlarının konuşurken Hayes sektöre henüz kurumsal yatırımcıların girmediğini ifade ediyor. Eğer bu durum değişirse kendi platformlarının kurumsal firmalara hizmet verecek şekilde hazır olduğunu belirtiyor. Muhtemelen kurumsal yatırımcı için yeni kripto ticaret opsiyonları ve diğer bir çok yatırım yönlendirme özellikleri ile kurumsal firmaların alışkın oldukları bir borsanın kurumsal firmaların yatırımlarını kazanma konusunda önleri daha açık olacaktır.

Teknoloji uzmanı olan Hayes Bitmex’in müşteri güvenliğini en önemli öncelik olarak ele aldığını söylüyor. Başarılı yönetici firmanın ” büyük miktarda Bitcoin ” sahibi olduğunu belirtiyor. Bu kripto paraların güvende olduğundan emin olmak için belirli kuralları ve işlemler tabi tuttuğunu açıklıyor.

Bitmex’de  tüm güvenlik önlemlerini aldıklarını söyleyen Hayes ” yine de her zaman bir risk vardır” diyor. Bu risklerin de temelle oldukça oynak bir piyasada yatırım yapmak veya her an hacklenme tehdidi ile karşı karşıya online bir borsa da işlem yapmak şeklinde iki kategoriye ayrılabileceğini söylüyor.


GÜNÜN ANKETİ

Sence kaça çıkar?

Etiketler:

Comment(1)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir