Anasayfa HABER Facebook, Twitter ve Google’n Ardından Bing de Kervana Katıldı!

Facebook, Twitter ve Google’n Ardından Bing de Kervana Katıldı!

Facebook, Twitter ve Google’n Ardından Bing de Kervana Katıldı!
72
0
Bing, arama motorundan kriptolara ulaşımı kaldırıyor. Dijital pazar alanında, Bitcoin değerinin dalgalanan grafiği, tahmin edilemeyen değişken yapısını gösterir. 2018’in başından beri Bitcoin değeri kararsızdı. Bitcoin’in bu istikrarsızlığı, ICO’lara yatırım yapanlara daha fazla para kaybına yol açmıştır. Çünkü araştırmalara göre ICO’ların %82’si dolandırıcılık faliyeti olduğu ortaya çıkmıştır.

Bu, Microsoft’un, kaynaklarda belirtildiği gibi, kripto paranın reklamlarına yasak koymasını sağlamıştır.

Microsoft destekli arama motoru ,

15 Mayıs’taki resmi blog gönderisine göre, ağındaki kripto para birimi ile ilgili reklamları Temmuz 2018’e kadar yasaklayacağını duyururken diğer internet devleride katıldı.

Açıklamaya göre,

“Bing kullanıcılarımız ve dijital reklamcılık ekosistemi için güvenli ve ilgi çekici bir deneyim sunmak için politikalarımızı her zaman değerlendiriyoruz. Kriptopara ve ilgili ürünler henüz düzenlenmediği için, art niyetli insanlar tarafından tüketicilerin aldatılma olasılığını artıran bir riski ortadan kaldırıyoruz.

Kullanıcılarımızın bu riskten korunmasına yardımcı olmak için, kripto para ve kripto para ile ilgili ürünler ve düzenlenmemiş ikili seçenekler için reklamlarına artiık izin vermeyeceğiz. Bing Ads, Haziran ayının sonlarında temmuz ayı başlarında yürürlüğe girecek olan bu değişikliği Haziran ayında küresel finansal ürün ve hizmetler politikamızda uygulayacaktır. ”

Haberde , Bing Ads aracı dünya genelinde Haziran ayından Temmuz ayının başına kadar yasağı tamamen uygulamaya koymayı planlıyor.

Anket Zamanı

Sizce kaç olur?

Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir